Tytuł


Słowiańska Dusza

Słowiańska Dusza

Teatr na Plaży zaprasza na recital piosenek ukraińskich, polskich i rosyjskich w wykonaniu zespołu Słowiańska Dusza.

Bilety: 40zł

Słowiańska Dusza to zespół międzynarodowy, w którym rozbrzmiewa gitara, akordeon i skrzypce. Chociaż członkowie zespołu pochodzą z Ukrainy, Polski i Białorusi, łączą ich wspólne słowiańskie korzenie i radość obcowania z piękną muzyką. Repertuar zespołu to piosenki folkowe polsko-ukraińsko-rosyjskie, ballady Wysockiego i Okudżawy, piosenki popularne oraz utwory autorskie.

W muzyce można dostrzec słowiańską kobiecą duszę, ukraiński temperament i polską wrażliwość.

Mariana Myslitska – skrzypce; absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w zakresie gry solowej i kameralnej. Doświadczenie sceniczne zdobywała występując jako solistka, kameralistka oraz muzyk orkiestrowy w Orkiestrze Symfonicznej gdańskiej Akademii Muzycznej, także jako koncertmistrz w Orkiestrze TUTTA FORZA,  Orkiestrze Młodych Artystów Sinfonia Artistica Juwenilia czy Cappelli Gedanensis. Pochodzi z Ukrainy z Truskawca. Występowała z wybitnymi muzykami m.in. Nigelem Kennedym oraz Adamem Makowiczem.

 Igor Dubicki – gitara, wokal; kompozytor, autor tekstów. Pochodzi z Ukrainy z Kamieńca Podolskiego. Ukończył Wydział Muzyczny Państwowego Uniwersytetu. Laureat ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursów. Wydał 8 płyt. Koncertował na Ukrainie, w Rosji, Polsce, Niemczech i Norwegii. Przyjechał do Polski w 2010. Śpiewa od lat z wielką pasją.

Ada Majdzińska – wokal; od lat związana wokalnie z trójmiejskimi zespołami. Jej głos charakteryzuje się pełnym brzmieniem o głębokiej barwie. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, edukacją artystyczną na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2015 współkoordynuje WL4 Przestrzeń Sztuki, niezależną społeczność artystyczną.

 Basia Skarżyńska – wokal; współtwórczyni programu „Od przedszkola do Opola” dla TVP. Z wykształcenia skandynawistka. Zamiłowanie do śpiewania odnalazła i realizuje w Słowiańskiej Duszy.

 Gala Audzeyenka – wokal; absolwentka Szkoły Muzycznej w Brześciu. Pochodzi z Białorusi. Jej wrażliwość muzyczna i pasja śpiewania skłoniły ją do przystąpienia do zespołu. Z zawodu lekarka okulistka.

 Leszek Muchowiecki –  akordeon; absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje ze sceną teatralną Centrum Kultury w Gdyni w projektach Recital Café Piosenka francuska oraz Piosenka żydowska, a także Teatrem Wybrzeże w Gdańsku w spektaklach Fado i Fatum. Autor wielu projektów i opracowań muzycznych.

Proponujemy również


Sopocki Teatr Tańca zaprasza 16 grudnia na premierę spektaklu LECHISTAN PANY ARKA w…

Teatr na Plaży oraz Teatr Komedii Valldal zapraszają na spektakl Hotel Palace Rolanda…

Teatr na Plaży zaprasza 3 grudnia na gościnny spektakl teatralny przygotowany na okoliczność…