Tytuł


Nagrobki grają Muminki c. d.

Nagrobki grają Muminki c. d.

Teatr na Plaży zaprasza na niezwykły koncert zespołu Nagrobki, który zagra do filmów animowanych z Muminkami w roli głównej. Będzie to ciąg dalszy przygody z Muminkami, który premierę miał jesienią ubiegłego roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Gdańsku.

Zespół zmierzy się ponownie z animowanymi „Opowiadaniami Muminków”, które powstawały w studiu Se-Ma-For w latach 1977-1982. Podczas koncertu zostanie zagrany specjalnie opracowany na potrzeby filmu autorski materiał zespołu, który jednocześnie przygotuje własną kompilację wybranych scen i fragmentów serialu. To wszystko odbędzie się w konwencji koncertów do kina niemego, czyli zespół opracuje własną ilustrację muzyczną do pozbawionego dialogów filmu.

Nagrobki tworzą Maciej Salamon (giatara, wokal) i Adam Witkowski (perkusja, wokal).Muzyka zespołu to autorska mieszanka gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu.
Na dwóch ostatnich płytach zespół wspierany były w studio przez Olo Walickiego, Mikołaja Trzaskę, Tomasza Ziętka i Michała Skroka.Zespół stworzył również muzykę do spektakli teatralnych: „Słowo o Jakubie Szeli” i „Portret Trumienny” w reżyserii Michała Kmiecika, „Intro” Narodowego Teatru DaDa.

Nagrobki zagrały do tej pory około 70 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Opener, OFF, Unsound, Springbreak). Ich ostatnia płyta „Granit” znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt roku 2017.
Czas trwania koncertu: ok. 45 min

Proponujemy również


na podstawie książki „Plastusiowy Pamiętnik” Marii Kownackiej Bilety: 20zł

Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis serdecznie zaprasza na spektakl”Baśń o Bolku i Lolku:…