Tytuł


Koncert do filmu niemego: Berlin, symfonia wielkiego miasta

Koncert do filmu niemego: Berlin, symfonia wielkiego miasta

Teatr na Plaży zaprasza na koncert do filmu niemego Berlin, symfonia wielkiego miasta Waltera Ruttmanna. Koncert odbędzie się 30 września w ramach obchodów 100 lecia awangardy w Polsce.

Awangardowy dokument Ruttmanna jest portretem i studium Berlina lat 20-tych XX wieku. Pełen dynamiki film oddaje niespokojny rytm powszedniego dnia wielkiej metropolii od wczesnego ranka do późnej nocy. W dużych fragmentach nagrywany był ukrytą kamerą, by oddać autentyzm ukazywanych scen z życia mieszkańców Berlina. Dzieje się to w pięciu odsłonach zgodnie z rytmem pięciu aktów symfonii Meisela. Muzyka w filmie to szkic wielowarstwowego dźwiękowego obrazu miasta

Światopogląd awangardy najpełniej wyrażało hasło „sztuka – życie – działanie”, wskazujące na bezpośrednią odpowiedniość rzeczywistości społecznej i artystycznej, narzucające twórcy zadanie przebudowy świata, człowieka i społeczeństwa.

Koncert do filmu niemego – „Berlin- Symfonia Wielkiego Miasta” Waltera Ruttmanna z 1927 roku uważany jest za doskonałą reprezentację formy sztuki jaką jest awangarda i której został ogłoszony rok 2017 z okazji stuletniej rocznicy powstania. Autorską muzykę oraz koncepcję pokazu wykona Pan.Mruk.

Proponujemy również


Teatr na Plaży oraz Teatr Komedii Valldal zapraszają na spektakl Hotel Palace Rolanda…

Teatr na Plaży we współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zaprasza na…